12. İstanbul Lisesi Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması Katılım Koşulları

1) Yarışmaya lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilir.

2) Filmler jenerik dahil en fazla 15 dakika uzunluğunda olabilir.

3) Filmlerde konu sınırlaması yoktur; ancak Milli Eğitim genel ahlak ilkelerine uymayan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4) Yarışmaya 5′ten fazla animasyon film gelmesi durumunda jüri animasyon filmleri ayrı bir kategoride değerlendirecektir.

5) Jüri ve Ön Jüri üyeleri, filmleri içerdikleri belirgin teknik hatalar yüzünden diskalifiye edebilir. Bu konuda jürinin takdiri geçerlidir.

6) “İstanbul Lisesi 12. Altın Boğa Liselerarası Kısa Film Yarışması”na katılmak için son başvuru tarihi 15 Mayıs 2015'tir. Katılımcılar en geç bu tarihe kadar yarışma organizatörlerine;

a. Doldurulmuş ön başvuru formu, (internet sitesinden doldurulacaktır.)

b. Öğrenci belgelerini ulaştırmalıdır (Sadece yönetmenin).

c. Kısa filmleri bulunduracak olan kitapçıkta kullanılması üzere film posteri veya filmden kareler e-mail yoluyla (info@ielsinema.com) iletilmelidir.

Belirtilen belgeleri göndermenin dışında katılımcılar filmlerini "www.dailymotion.com/contest/ielsinema15" adlı internet sitesine yüklemeleri gerekmektedir.

[Adres: İstanbul Lisesi Sinema Kulübü Türkocağı Caddesi No:4 Cağaloğlu/Fatih İSTANBUL]

Not: Sayfaya yüklenen filmler yarışmanın ödül töreninden sonra sayfada gösterime açık bulunacaktır. Ön elemeyi geçen filmlerin gösterimi, yarışmanın ödül töreninden bir gün önce İstanbul Lisesi Asım Kocabıyık konferans salonunda yapılacaktır. Filmlerini yükleyen yönetmenler yüklemekle bu koşulu kabul etmiş sayılırlar. Filmlerini yükleyen yönetmenler yüklemekle bu koşulu kabul etmiş sayılırlar.

7) Her grup ve öğrenci yarışmaya birden fazla filmle katılabilir.

8) Film yönetmenleri film ekibinin diğer üyelerini serbest bir biçimde seçebilir.

9) Yarışmaya katılan filmlerde kullanılan müzik eserlerinin telif hakkı sahipleri filmin sonunda belirtilmelidir.

10) Yarışmacılar filmlerinde kendi okullarının ismini, logosunu, armasını vb. belirgin bir biçimde ön plana çıkaramazlar; yarışmacıların okullarını tanıtıcı amaçlı filmlerle yarışmaya katılamazlar.

11) Değerlendirme, seçici kurul (jüri) tarafından yapılacaktır.

12) Filmler ilk olarak ön jüri tarafından ön elemeden geçirilip asıl jüri tarafından değerlendirilecek filmler belirlenecektir.

13) Jüri üyeleri, detaylı organizasyon programı ve ödüller katılım sürecinde açıklanacaktır. İstanbul Lisesi Sinema Kulübü yarışma sürecinde jüri üyeleri, program ve ödüller üzerinde haber vermeksizin değişiklik yapabilir.

14) İstanbul Lisesi Sinema Kulübü yarışmaya katılan her filmin gösterim hakkına sahiptir.

15) Önceki yıllarda yarışmaya katılmış olan film yarışmaya tekrar katılamaz.

16) Jüri kararı kesindir ve yargılanamaz.

17) Yarışma sonuçları, yarışma gecesinden önce yapılacak jüri toplantısı sonucunda belirlenecek ve yarışma gecesinde açıklanacaktır.

18) Ödüller 1 Ocak 2015 Dolar/TL kuruna göre verilecektir.

19) Son on ikiye kalan filmin sahibi eğer Ankara ve batısından katılıyorsa otobüs bileti, Ankara'nın doğusundan katılıyorsa uçak bileti tarafımızdan karşılanacaktır. Ayrıca İstanbul dışından katılan yarışmacıların konaklama ücreti de bize aittir

20) Katılım Koşulları bu madde dahil 20 maddeden oluşur. Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır ve katılım koşulları sadece yarışma organizatörleri tarafından değiştirilebilir.