Bizler Türkiye’nin belli bir geçmiş, gelenek ve birikime sahip en köklü liselerinden biri olan İstanbul Erkek Lisesi’nin Sinema Kulübü yetkilileriyiz. 16 yıl önce ağabey ve ablalarımızın bir ilke imza atarak düzenlendikleri bu festivali bizler bir miras bilerek en iyi şekilde devam ettiriyor ve her zaman bu onura layık olmaya çalışıyoruz.

Daha önce hiçbir lise veya lise düzeyinde okulun yapmadığı bu etkinliği biz, İEL Sinema Kulübü öğrencileri, her zaman daha ileriyi hedefleyerek en iyi şekilde yaşatmaya hazırız. Tüm bu çabalarımız sadece bizim gibi sinemaya gönül vermiş gençlerin doğru yönlendirilebilmesi ve bu alana teşviki uğrunadır.

Hedefimiz bu iki gün süren festivalimizi çok sayıda sinema duayeni ile yapılacak söyleşiler ve alanında uzman set arkası çalışanlarının sinema hakkında yapacağı atölyeler sonunda birincilik ödülümüz olan “Altın Boğa“nın sahibini bulacağı bir ödül töreniyle sonlandırmaktır.Geçtiğimiz yıl festivali planlarken de gençlerin ilgisini çeken, bilgilendirici ve öğretici bir program ortaya koymaya özen gösterdik.

Festivalimizin programı şunları kapsamaktadır; 11-12 Haziran süresince gün boyu süren söyleşi,VR ( Sanal Gerçeklilik ) alanı, bahçemizde faaliyet gösteren 10D sinema arabası, film gösterimi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden gelen uzmanlar eşliğinde çeşitli konularda atölyeler, söyleşiler ve film gösterimleri düzenledik. 12 Haziran akşamı okul bahçesinde yemek dağıtımının ardından gerçekleşen ödül töreniyle dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi ve birinciye de “Altın Boğa Özel Ödülü “ taktim edildi. Düzenlediğimiz bu geceyle sinema çatısı altında gençlerimizi bir araya getirdik ve onlara yeni fırsatlar sunduk.